Meghalt Marina Cicogna, "az olasz mozi királynője", világhírű filmek producere
A Volt egyszer egy vadnyugat és a Napfivér, Holdnővér producere 89 éves volt.
A Volt egyszer egy vadnyugat és a Napfivér, Holdnővér producere 89 éves volt.
A 90 éves filmzeneszerző az HVG-nek adott interjújában legendás rendezőkről, és arról is beszélt, hogy meddig kíván még dolgozni.
A május utolsó napján 87. életévét betöltő Clint Eastwooddal találkozni idén Cannes-ban egy életre szóló élmény volt. Az amerikai filmes veterán a Nincs bocsánat című filmjének díszbemutatóját követően mesterkurzust is tartott, amelyen munkatársunk is részt vett.
Clint Eastwood harmadjára már nem nagyon akart Sergio Leonéval dolgozni, Charles Bronson inkább A piszkos tizenkettőt választotta, Eli Wallach pedig háromszor is halálközelbe került a forgatás során – kész csoda, hogy A Jó, a Rossz és a Csúf egyáltalán elkészült, ma mégis a műfaj csúcsaként emlegetik. Tarantino konkrétan a világ legjobb filmjének tartja.
A Volt egyszer egy Vadnyugat majdnem három órás, a Sergio Leone és Ennio Morricone által teremtett atmoszféra azonban annyira beszippantja a nézőt, hogy eszünkbe sem jut az órára nézni közben. Pedig a rendező A Jó, a Rossz és a Csúf után vissza akart vonulni a westerntől, és csak Henry Fonda miatt egyezett bele, hogy elkészíti az utolsó nagy spagettiwesternt, ami a filmtörténet egyik legelismertebb darabjává nőtte ki magát. Most újra a nagyvásznon élhetjük át a vadnyugat hanyatlását.
E-cigiző műcowboyok, kamu akasztottak okostelefonokkal, Morricone orrvérzésig - megnéztük, mit kínál ma a hely, amely egykor megmentette a világnak a westernfilmeket. A helyszín Andalúzia, Európa egyetlen sivatagja, a Tabernas, ahol még ma is áll a Sergio Leone által építtetett díszletvárosok egy része.
Bosszú, mészárlás, heg az arcon, kötélnyom a nyakon. Fakó ló, névtelen lovas. Sivatagi homokon gördülő ördögszekér. Volt egyszer egy spagettiwestern, a jövő héten visszatér Quentin Tarantino vérfürdőjében.